Yoğunlaştırıcılar

Yoğunlaştırıcılar Evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesilerinde oluşan çamur; çamur susuzlaştırma ünitesinin verimini artırmak amacı ile çamur yoğunlaştırma ünitelerinin içine alınmaktadır.

Çamur yoğunlaştırma ünitelerinde katı madde oranı % 1'den % 3-5'e çıkarılmaktadır.

Çamur yoğunlaştırıcılar yavaş hızda dönerek katı-sıvı fazı birbirinden ayırarak sıvı fazın üste çıkmasını, katı fazında dibe çökmesini sağlar. Dipte biriken çamur yoğunlaştırıcı paletleri ile çamur alma konisine toplanır.

Çamur yoğunlaştıcılar; genellikle sabit köprülü ve merkezden tahrikli olarak imal edilirler. Yoğunlaştırıcıyı oluşturan kısımlar, köprü, tahrik kısmı, karıştırıcı miller, fırça kollektör ve sıyırıcı paletlerdir.

City Makine tarafından imalatı yapılan çamur yoğunlaştırıcılarımız; su üstü sıcak daldırma galvaniz kaplama sactan, su altı AISI kalite çelik paslanmaz malzemeden imal edilmektedir.

Benzer Ekipmanlar

Sürgülü Kapak - Penstok

Sürgülü Kapak - Penstok

Ekipman:
Sürgülü kapaklar (penstok) özellikle orta ve büyük ölçekli arıtma tesislerinde su akışını yönlendirmek için açık kanallı su yapılarında kullanılırlar. Açık kana...
Detaylar »

Otomatik Polielektrolit Hazırlama Ünitesi

Otomatik Polielektrolit Hazırlama Ünitesi

Ekipman:
Polielektrolit atıksu artıtma tesislerinde flokülasyon (yumaklaştırma) ve çamur susuzlaştırma işlemlerinde kullanılmaktadır. Flokülasyon ünitelerinde anyonik polielektroli...
Detaylar »

Havalandırıcılar

Çamur Susuzlaştırma