Döner Disk Elek

Döner Disk Elek Döner disk elek genellikle lifli ve elyaflı atık içeren atıksuların (kağıt, tekstil vb.) filtrelenmesinde kullanılmaktadır ve arıtma verimi oldukça yüksek bir elek sistemidir. Atık su arıtma tesisinde verimin artması diğer ekipmanların kullanım sürelerini uzatmaktadır.

Döner disk elek, yataklama sistemi üzerinde bulunan paslanmaz çelik ızgara ile kaplanmış disk çifleri ve elek temizleme sisteminden oluşmaktadır. Otomatik temizleme sistemi sayesinde işletme kolaylığı sağlamakta ve arıtma tesislerinde tercih edilme avantajı sağlamaktadır. Elek yüzeyi temizleme işlemi disk üzerine sprey nozullardan püskürtülen su ile yapılmaktadır. Diskler arasında kalan katı atıklar ise zamanla birikerek atık atma haznesinden uzaklaştırılmaktadır.

Rotary Disc ScreenElek üzerinde ki disk çift sayısı debiye bağlı olarak değişmektedir. Elek aralığı 50-300 mikrondur. Prosese göre elek aralığı seçimi yapılmaktadır.

Makinemizin iç dış aksamları paslanmaz malzemeden imal edilmektedir. Sıçramaları ve koku problemini engelmek amacı ile makinemizin üzeri polikarbon malzemeden imal edilen kapak ile kapatılmıştır.

Döner disk elek ekipmanımızın elek kısmı statik elek ekipmanımızdaki gibi AISI 304 paslanmaz malzemeden olup V-shape wire tipi elek kullanılmaktadır.

Benzer Ekipmanlar

Tambur Elek

Tambur Elek

Ekipman:
Atıksu arıtma tesislerinde ince ızgara olarak fiziksel arıtma ünitelerinde kullanılan, tambur elek içten akışlı tambur elekler ve dıştan akışlı tambur elekler olarak ikiye ...
Detaylar »

Mekanik Izgara

Mekanik Izgara

Ekipman:
Arıtma tesislerinin su alma yapılarında tesis ekipmanlarına zarar verebilecek ebatta kaba pislikleri sistemden güvenli bir biçimde fiziksel olarak uzaklaştırılmasına yarayan ekipman ç...
Detaylar »

Statik Elek

Statik Elek

Ekipman:
Arıtma tesislerinde kullanılan ince ızgara ekipmanlarından birisi olan statik elek; elektrik enerjisi gerektirmeksizin cazibe ile potansiyel farklı veya basınçlı pompa hattından gelen s...
Detaylar »

Havalandırıcılar

Çamur Susuzlaştırma