Mekanik Izgara

Mekanik Izgara Arıtma tesislerinin su alma yapılarında tesis ekipmanlarına zarar verebilecek ebatta kaba pislikleri sistemden güvenli bir biçimde fiziksel olarak uzaklaştırılmasına yarayan ekipman çubuk tipi mekanik ızgaradır.

Çubuk tipi ızgaralar mekanik (otomatik temizlemeli) veya manuel olarak ikiye ayrılırlar. Mekanik ızgara çubuk aralıklarına göre ince ve kaba ızgara olarak adlandırılır.

Mekanik ızgaraların 0-10 mm aralıklı olanları otomatik temizlemeli ince ızgara diye adlandırılırken, 10 mm'den büyük ızgara açıklığına sahip olanlar otomatik temizlemeli kaba ızgara olarak isimlendirilir.

Mekanik ızgaralar atıksu arıtma tesislerinin yanısıra; pompa terfi istasyonları ve su temini yapılarında etkili bir şekilde çalışmaktadır.

Açık kanal montajlı olarak kullanılan ekipman, 70-75 derece açı ile montaj edilmektedir.

15 mm ve daha küçük çubuk aralığındaki ızgaralar ince 15 mm'den daha büyük açıklıkdaki ızgaralar kaba ızgara olarak adlandırılır.

5 mm'den ince daha küçük pisliklerin fiziksel arıtımı için statik elek veya döner disk elek ekipmanımıza göz atabilirsiniz.

City Makine tarafından üretilen mekanik ızgara PLC otomasyon panosu ile seviye veya zaman ayarlı olarak çalıştırılabilir.

Mekanik IzgaraOtomatik olarak çalışan mekanik ızgara suyun içerisinde bulunan kaba pislikleri giriş kanalında atıksudan ayırarak konveyor veya çöp konteynıralarına boşaltmak süreti ile, iş gücü gerektirmeden çalışmaktadır.

Malzeme Seçenekleri
- Izgara çubuk malzemesi AISI 304 (DIN 1.4301) kalite paslanmaz, çevre malzemesi epoxy boya korulamalı St 37 (DIN 17100) karbon çeliği,
- Izgara çubuk malzemesi AISI 304 (DIN 1.4301) kalite paslanmaz, çevre malzemesi sıcak daldırma galvaniz kaplı St37 karbon çeliği,
- Izgara çubuk malzemesi ve çevre malzamesi AISI 304 (DIN 1.4301) kalite paslanmaz,
- Izgara çubuk malzemesi ve çevre malzemesi AISI 316 (DIN 1.4401) kalite paslamaz.

Mekanik Izgara Avantajları
- İnsan gücüne gerek duymaz,
- Seviye veya zaman ayarlı olarak çalışabilir,
- Açık veya kapalı kanal uygulamalarında kullanılabilir,
- Yüksek debilere uygundur,
- Kaba veya ince ızgara olarak imal edilebilir.

Mechanical Bar Screen Mekanik Kaba Izgara

Benzer Ekipmanlar

Statik Elek

Statik Elek

Ekipman:
Arıtma tesislerinde kullanılan ince ızgara ekipmanlarından birisi olan statik elek; elektrik enerjisi gerektirmeksizin cazibe ile potansiyel farklı veya basınçlı pompa hattından gelen s...
Detaylar »

Döner Disk Elek

Döner Disk Elek

Ekipman:
Döner disk elek genellikle lifli ve elyaflı atık içeren atıksuların (kağıt, tekstil vb.) filtrelenmesinde kullanılmaktadır ve arıtma verimi oldukça yüksek bir elek sistemidir. Atık...
Detaylar »

Tambur Elek

Tambur Elek

Ekipman:
Atıksu arıtma tesislerinde ince ızgara olarak fiziksel arıtma ünitelerinde kullanılan, tambur elek içten akışlı tambur elekler ve dıştan akışlı tambur elekler olarak ikiye ...
Detaylar »

Havalandırıcılar

Çamur Susuzlaştırma